У Києві презентували третє видання книги військового лікаря Дубровського, доповнене світлинами героїв

7

У Національній науковій медичній бібліотеці України в Києві відбулася презентація третього видання біографічної книги військового лікаря Євгена Дубровського «Історія, яку варто почути», доповнене фотографіями з військового життя героїв книги та самого автора.

Про це повідомляє Укрінформ.

У заході взяли участь побратими Дубровського – військовослужбовці, добровольці, оборонці Авдіївки, чиє бойове життя він описав, перебуваючи разом з ними на полі бою.

«Багато хто не зміг сьогодні сюди доїхати, тому що зараз йдуть дуже важкі бої, штурми, всі командири залишились на своїх місцях. Це наша пошана і тим, хто присутній тут зараз, і тим, хто зараз боронить Україну, і тим, хто, на жаль, загинув, боронячи нашу землю», — зазначив Дубровський.

В Києві презентували третє видання книги військового лікаря Дубровського / Фото надані ДубровськимВін наголосив, що нинішня дата 24 лютого – це день розпачу, болю, нерозуміння, що буде далі, але це й третій рік нашого героїчного спротиву.

«Усі аналітики, політики, закордонні журналісти казали, що Україна протримається бодай три дні, а ми вже тримаємося третій рік. І в цей день хочеться повертатися думками назад в 2022-й рік, адже тоді ми перемагали», — наголосив Дубровський під час презентації.

За його словами, книга «Історія, яку варто почути» – це відлуння емоцій та подій, коли він з побратимами вірили, що перемагають і що через три-чотири місяці будуть вдома. «Ми дійсно вірили і робили для цього все можливе. Вже багато написано і ще з’явиться дуже багато гарних книжок – художніх, публіцистичних, наукових, журналістських розслідувань, але боюся, що в них загубляться реальні обличчя тих, хто здобував цю перемогу. Це ілюстроване видання зроблено не просто про війну, а показує справжні обличчя тих, хто її виборював. Я вважаю це своєю місією, щоб Україна знала своїх героїв не лише посмертно, а бачила їх вживу і віддавала їм належну шану», — сказав він.

Сьогодні, на його думку, настала урочиста нагода, оголосити свою подяку живим героям, бо більшість із них практично непомітні в житті.

«Вони вже третій рік тримають оборону, розкидані по всій країні, поранені, якось собі живуть і просто ховаються, тому що бояться наштовхнутися на стіну байдужості, нерозуміння, навіть несправедливості до ветеранів. Мені хочеться ще раз привернути вашу увагу до них і подякувати, бо саме ці люди зробили те, що Україна досі жива», — підкреслив Дубровський.

За словами доктора біологічних наук, професора Української військово-медичної академії Валентина Кальниша, особливою важливістю книги «Історія, яку варто почути» є те, що поряд з описом ситуації, в яких були наші військові, автор пише й про труднощі, які є у військових медиків, оскільки у сучасній літературі таке не дуже описано.Читайте також: ТОП-15 книг про війну, написаних після повномасштабного вторгнення

«Військовим медикам часом ще складніше, тому що на них діють ті ж фактори, як і на всіх військових, але вони повинні вирішувати свої задачі: чи буде жити ця людина, чи зможе лікар допомогти їй вижити, чи це неможливо зробити. Ця книжка важлива тим, що викладає проблеми військових медиків і спонукає всіх нас щось робити, не тільки сидіти і переживати тут якісь події, а діяти, щоб покращити життя військових», — сказав Кальниш.

Під час презентації ректор Національного медичного університету імені Богомольця Юрій Кучин, який викладав у Євгена Дубровського наголосив, що університет готує хороших лікарів, які лікують військових, дає їм професійні знання та навички, але дечому не може їх навчити – відношенню до життя. І саме те, що в своїй книзі автор передає їм не тільки свій досвід, але й свої емоції, дозволяє готувати ще кращих фахівців, вважає він. «Мені дуже приємно, що ми виростили не тільки хорошого лікаря, а й хорошого громадянина», — сказав Кучин під час презентації. Читайте також: У Відні презентували книгу «Уламки з-під Авдіївки. Замість казок сину»

Як повідомляв Укрінформ, український лікар-інфекціоніст Євген Дубровський, який на початку широкомасштабної війни пішов добровольцем на фронт і служив у лавах ЗСУ військовим лікарем бойового батальйону на Донбасі, видав книгу «Історія, яку варто почути».

ukrinform.ua

попередня статтяЗАДЛЯ ЗВ’ЯЗКУ ВІКІВ І ПОКОЛІНЬ
наступна статтяСвітлана Лавочкіна: Саме таким потужним голосом, як у Сільвії Плат, зараз має говорити і говорить українська література