У Києві вручили премію імені В’ячеслава Чорновола за 2024 рік
8
24 грудня в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в затишній аудиторії імені Героя України В’ячеслава Чорновола, вручили цьогорічну премію за найкращу публіцистичну роботу в галузі журналістики лауреатові Михайлові Сидоржевському, голові Національної спілки письменників, за книгу «На межі світла і пітьми».
У цій книзі, що вийшла друком у видавництві «Ліра-К» в 2024 році, зібрані публіцистичні статті автора на теми української культури і російсько-української війни та інтерв’ю з ним, написані та опубліковані впродовж останніх років. Книга складається з трьох частин: «Боже, бережи Україну!», «Пам’ять» та «Інтерв’ю».
Привітати лауреата прийшли відомі українські письменники, журналісти, науковці, студенти.
Ректор КНУ ім. Шевченка Володимир Бугров підкреслив, що це визначна подія, бо збігся календар церковний із календарем журналістики, це символічний день, бо премію здобула людина, журналістська робота якої найбільше відповідає сучасним вимогам і непростим викликам нашого часу.
Перший заступник Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак зазначив, що публіцистка Михайла Сидоржевського якнайточніше передає всі важливі миті нашого часу, вона віддзеркалює правду – лаконічно, посутньо й глибоко. Він підкреслив, що книга перемогла й тому, що вона найближча до духовних і етичних стандартів В’ячеслава Чорновола, це якісна журналістика, ці статті актуальні. Особливо почесно, що цю Премію вручають під час війни.
Також члени журі наголосили, що в цій книзі є безмежна й трепетна любов до України, ті моральні постулати, сентенції і знаки, які потужно працюють під час війни, у книзі є розуміння, що таке українська правда, це найвищого штибу журналістика, яка відповідає сучасним інформаційнім технологіям, коли перемагає лаконічна форма матеріалу, а ще ця книга свідчить про безперервність поколінь, про той духовний зв’язок, який є нерозривним.
Журналіст Євген Букет додав, що ця Премія унікальна, бо ввібрала в себе покоління борців за незалежність України, а В’ячеслав Чорновіл став містком між цими поколіннями.
Михайло Сидоржевський подякував журі за високу оцінку його роботи й зазначив, що масштаб особистості В’ячеслава Чорновола ми тільки зараз, під час війни, починаємо осмислювати по-справжньому. Також він підкреслив, що сьогодні публіцистика змінює формат, а формат визначає сутність самої інформації. Пан Михайло докладно розповів про роботу над своєю книгою і поставив непрості риторичні питання: що буде після нашої Перемоги, що нам робити, щоби зберегти Україну для майбутніх поколінь, а також зачитав уривки зі своєї книги.