У музеї на Житомирщині показали особисті речі Лесі Українки

658

У літературно-меморіальному музеї Лесі Українки, що у Новограді-Волинському на Житомирщині, продемонстрували речі, які належали Лесі Українці та її рідним.

Про це повідомляє Новоград-Волинська міська рада, передає Укрінформ.

«Фондова колекція літературно-меморіального музею Лесі Українки нараховує понад 4000 одиниць. Серед них є речі, які належали Лесі Українці, її родині та знайомим», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: На Рівненщині до ювілею Лесі Українки проведуть поетичний флешмоб і музичний батл

Серед експонатів є картина «Волинська хата», яку за свідченнями родички Лесі Українки, намалювала сама письменниця.

У музеї зберігається альбом для нотаток і малюнків у шовковій обкладинці з елементами із сусального золота. Його Леся Українка подарувала родині своїх знайомих.

Особисті речі Лесі Українки / Фото: Новоград-Волинський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

В експозиції є рідкісне видання «Народні мелодії», у якому зібрані народні пісні. З голосу Лесі Українки їх записував її чоловік Климент Квітка.

Окрім того, в музеї можна побачити шкатулку Олени Пчілки; фото сестри Лесі Українки Ізидори Косач; мініатюрний сервіз, подарований Ізидорою Косач Оксані Міяковській-Радош (донька засновника і директора Української вільної академії наук Володимира Міяковського – ред.); дитячу кирсетку, яку пошила Ізидора Косач; рушник із присвятою Михайлу Драгоманову; рублик-праску, знайдений на території музею в 1970-х роках.

Леся Українка народилася у Звягелі (нинішній Новоград-Волинський).

Як повідомлялося, 29 січня Президент Володимир Зеленський підписав Указ про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки (25 лютого 2021 року) на державному рівні.

попередня статтяДля переможців вікторини Укрінформу «Кава та книга від Бадрака» провели авторську екскурсію
наступна статтяВидавці підтримали письменника Сашка Дерманського, якого «хейтили» в соцмережах