У Національному музеї літератури України відбувся ювілейний вечір та презентація книги «В обороні української правди» українського історика, доктора історичних наук Володимира Сергійчука.
До нової книги – збірки статей – увійшли публікації професора, в яких розриваються головні напрями його досліджень, а також уміщено бібліографію його доробку за 2020-2025 роки. Книга побачила світ у видавництві «Ліра-К» 2025 року. Видання здійснено за підтримки Міжнародного культурного центру «Сяйво». Як зазначив сам історик, «Мої статті розкидані по збірниках, інтернету, газетах, але важливо обрати найґрунтовніші та покласти їх в одну книгу, аби той, хто хоче познайомитись з моєю творчістю, міг знайти все одразу».
Цікавим є той факт, що Володимир Сергійчук за освітою журналіст, а істориком став випадково. Як сам розповів гостям заходу, « Якось я поїхав на Полтавщину писати матеріал і дізнався там про конструктора танків та творця радянської атомної бомби Миколу Духова». Журналістська цікавість повела автора аж до Ленінграда, де працював конструктор, аби написати про нього. Згодом вийшла друком книжка «Микола Духов».

Особливо цікаво було послухати про дослідження, присвячені Голодомору. Автор розповідав, що вже тривалий час добивається того, щоб було визнано реальну цифру втрат від Голодомору. Адже важливо підрахувати і обґрунтувати кількість жертв, яких зазнала Україна в 1932-1933 роках, адже офіційна цифра – 3,5 мільйона, її свого часу дозволила назвати партія. Нині пан Володимир говорить про 7-10 мільйонів загиблих. Розповів також про важку роботу з архівами по Голодомору і про важливість наявності в архівах старих шкільних журналів, які дуже допомогли встановити певні цифри.
Під час ювілейного вечора автор занурив гостей у світ своїх літературних захоплень, розповідав про роботу над монографіями, збірниками, документами. Особливу увагу присвятив книжкам про українську символіку, УПА, козаччину, голодомор, про українців в імперії, про Івана Мазепу, Симона Петлюру, Тимоша Олесіюка та інші.

Привітати пана Володимира з ювілеєм завітали високоповажні друзі та колеги: український дипломат Ігор Турянський; журналіст, громадський діяч, заслужений журналіст України Михайло Сорока; заслужений журналіст України Тамара Хрущ; історик, археограф, доктор історичних наук Богдан Андрусишин; заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка в галузі літератури Леонід Мужук та колектив кафедри історії світового українства з КНУ.
Висловлюємо щиру подяку Володимирові Сергійчуку за подарунки для музейного фонду – «Українці Санкт-Петербурга, Петрограда, Ленінграда…» (2013р.) та книга перекладів творів Тараса Шевченка «Song out of darkness. Translated from the Ukrainian by Vera Rich» (1961р).