У Національному музеї літератури України відбувся літературно-мистецький вечір «Раїса Іванченко: історія без міфів»

9

У Національному музеї літератури України у співпраці з Національною спілкою письменників України відбувся літературно-мистецький вечір «Раїса Іванченко: історія без міфів» – до 90-річчя від дня народження письменниці, за участі ювілярки та її родини.

Модераторами вечора були голова Київської письменницької організації Тетяна Фольварочна та Олександр Балабко.

Вони розповідали про життя Раїси Іванченко, докладно зупинялись на важливих етапах дитинства та молодості, на Чернігівщині, де росла ювілярка. З цікавістю учасники вечора розглядали світлини родинного архіву. Теплими і цікавими були спогади про викладацьку діяльність Раїси Петрівни, її вимогливість та суворість, адже в залі були колишні студенти, а нині – викладачі провідних вишів України.

Олександр Балабко зауважував: «Ми, другокурсники факультету журналістики Шевченкового університету, були зачаровані не лише лекціями Раїси Петрівни Іванової, а й вродою, поставою, українством навіть в одязі – хустка з великими квітами на плечах, коралі, зачіска княгині… Раїса Петрівна викладала історію, суворо вимагала її знати, була справедливою під час іспитів. Але жодним словом не обмовилася, що вона — не лише викладачка Іванова, а й письменниця Раїса Іванченко, авторка романів, повістей, оповідань…».

На адресу Раїси Іванченко прозвучало багато вдячних слів і найщиріших побажань від колег-викладачів, письменників, журналістів, перекладачів, акторів та шанувальників творчості. Серед виступаючих – Любов Голота, Ярослав Калакура, Дмитро Чистяк Dmytro Chystiak, Петро Засенко, Віталій Білозір, Ольга Романюк, Петро Чернега.

Присутніми на вечорі були донька Людмила Іванова, нині професорка університету та онук Андрій Смолій – юрист-міжнародник, викладач, телеведучий.

Привітати ювілярку завітав заслужений працівник культури України Петро Андрійчук із заслуженим народним хором “Дарничанка”. Вони відкрили свій концерт-привітання з колядки «Нова радість стала», колядував весь зал і пані Раїса Іванченко.

Звучали і твори авторки: у виконанні заслуженої артистки України Лариси Недін прозвучав уривок з роману «Отрута для княгині», а уривок з роману-хроніки «Клятва» прочитав актор, поет Віталій Білозір.

 Національний музей літератури України також долучився до вшанування ювілярки, подякували їй за довготривалу співпрацю на культурній ниві та подарували український вишитий рушник на згадку про цей чудовий день.

Національний музей літератури України

попередня статтяУкраїнські книги – на світовий ринок
наступна статтяОголосили переможців акції «Письменник за прилавком» в Ужгороді