У Німеччині відбувся мистецький вечір, присвячений українській культурі

94

У Кірхгавсені та Біберахі, що є передмістям Гайльбронну, живуть привітні люди. Ще із самого початку, після російського нападу на Україну, люди згуртувалися для того, щоб надавати  гуманітарну допомогу жителям постраждалого народу – ліки, харчі, теплий одяг тощо.

12 родин біженців з України оселилися в цих містечках. Українців оточили турботою. Особливу увагу прибулим приділив Дітер Акерманн, засновник школи ремісників. Він уже вдруге запросив нових друзів та німців на неформальну зустріч. Перша була влітку, наступна – напередодні Різдва.

Німецька громада мала можливість ознайомитись із культурою українського народу: Анастасія Турчин, учениця Новокаховської музичної школи виконала кілька композицій на бандурі; Наталія Плечистова, давня переселенка, озвучила вірш Тараса Шевченка та його біблійне цитування – письменник, сам кріпак, боровся за свободу, як це колись робили німецькі поети  Шіллер і Ґете. Анастасія Козак, громадська діячка, представила дві актуальні книжки – книжку Наталії Водін, про  маму, яка пережила переслідування у жахливі часи сталінізму й фашизму (за цю книгу авторка отримала 2018 року літературну премію Leipziger Buchmesse), та книжку Сергія Жадана, який здобув 2022 року літературну премію Frankfurter Buchmesse. Пані Анастасія розповіла про його мистецьку та гуманітарну допомогу українцям, боротьбу проти свавілля путінської війни.

На заході Віра Марущак, голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України,  представила творчість наших сучасників, розповіла про колег, які і словом, і ділом допомагають захисникам вибороти перемогу в підступного ворога. Вона також прочитала актуальний вірш Галини Запорожченко про рідну мову.

Усі біженці щиро дякували німецькому народові за теплоту, увагу та достойне життя на їхній землі. Раділи спілкуванню за чашкою кави, щирості німецьких родин, які зворушливо сприймали виступи українців і були раді запрошенню   молодої бандуристки  Анастасії Турчин паном Байсвенґером на наступний виступ перед пенсіонерами.

Дружні стосунки не вриваються. А це означає, що працює неофіційна дипломатія.

Віра Марущак, голова МОО НСПУ, член правління  Миколаївського товариства «Україна-світ»

nspu.com.ua

попередня статтяУ Києві презентували унікальну виставку «Світ Сковороди»
наступна статтяЛана Перлулайнен. «Ні страху, ні знемоги»