У селі Сьомаки Луцького району зберігається рідкісний портрет Лесі Українки

35

Він уже 52 роки прикрашає Будинок культури села, що неподалік обласного центру.

Тутешня жителька Марія Прус розповідає, що виконаний олійними фарбами портрет поетеси у повний зріст у 1971 році створив художник А. Костенко. Він приїхав у Сьомаки виготовити наочність для колгоспу, а оскільки колгосп був імені Лесі Українки, то намалював і її портрет. Тоді саме відзначали 100-літній ювілей поетеси.

Робота великого формату і не пасувала до стендів про соціалістичне змагання. Тож її розмістили в Будинку культури. Тоді його директором була Віра Котлярчук, якій зараз уже 84 роки. Вона радіє, що вдалося зберегти унікальну картину. Бо в 1990-х роках, коли колгосп розпайовували, а потім ліквідували, охочих придбати її не бракувало. Давали й великі на той час гроші, але картину зберегли для села. Тепер вона — його гордість.

Напередодні 152-ї річниці з дня народження Лесі Українки у Сьомаки приїхали студенти Волинського фахового коледжу культури та мистецтв імені Ігоря Стравінського. Вони показали театралізоване дійство «Леся, театр, листи…». Це уривки з драматичних творів Лесі: «Одержимої», «Блакитної троянди»,«В катакомбах», «Осінньої казки», «Камінного господаря», «Кассандри».

«Картина виконана надзвичайно майстерно, видно почерк професіонала. Вдало підібрані фарби. Робота виписана в реалістичній манері. Леся Українка ніби жива і хоче нам про щось дуже важливе розповісти. Велика подяка людям, які попри всі життєві бурі зуміли зберегти це мистецьке полотно», — каже голова Волинської обласної організації Національної спілки художників України Володимир Марчук.

Сподіваємося, що унікальний портрет поетеси з часом хоч на кілька днів завітає і в село Колодяжне в літературно-меморіальний музей Лесі Українки, де жила і творила наша велика землячка.

Луцьк

Фото з ТВ «Суспільне Луцьк»

golos.com.ua

попередня статтяТривають зустрічі в рамках проєкту «В гостях у львівських письменників»
наступна статтяУкраїна використає міжнародний досвід у створенні Національної електронної бібліотеки