Виконавчий комітет Вінницької міської ради оголосив результати першого конкурсу на підтримку книговидання про Вінницю. Про це Читомо повідомили у міськраді.
За підсумками експертного відбору 6 книжок отримають фінансування з бюджету громади. Загальний обсяг підтримки — 1 мільйон гривень (до 70% вартості кожної з книжок). Решту мають співфінансувати самі заявники.
Серед переможців — як художні тексти, так і науково-популярні та документальні дослідження. Всі вони так чи інакше розкривають історію, культуру та сучасність Вінниці.
У 2025 році вийдуть такі книжки:
- Валентина Захабура, «Так не буває, або Оце так канікули» — повість для підлітків;
- Андрій Стебелєв, «Художнє слово на Вінниччині» — збірка нарисів про літературний процес регіону від давнини до сьогодення;
- Світлана Творун, «До кожного свята свої хлібенята» — дослідження обрядового хліба Вінниччини та його відродження у міському просторі;
- Олександр Шемет, «Пісня — культурний код Вінниччини 2.0» — історія вінницької рок-музики та естради доби Незалежності;
- Михайло Пащенко, «Вінниця. Хронологія визначних подій» — художньо-публіцистична історіографічна розвідка;
- Тетяна Редько, «Журналістка. Покоління X» — чотиритомний роман про резонансні події у Вінниці й Україні від 1990-х до сьогодення.
За словами заступника міського голови Владислава Скальського, програма має на меті популяризацію унікальної історії та культури Вінниці, розвиток локальної книжкової індустрії й підтримку креативної економіки.
Книжки мають видати до жовтня 2025 року. Частину накладу планують передати до шкіл, бібліотек, лікарень, культурних центрів і для військових. Інші примірники видавці зможуть поширювати власними шляхами за підтримки офісу туризму Вінниці.
Як повідомлялося, програму підтримки книговидання про місто та його видатних особистостей у Вінниці запустили восени 2024 року.
Читайте також: «Герої» — не просто книгарня. Як у Вінниці втілюють мрію загиблого військового Миколи Рачка
Зображення надані департаментом маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.