Експерти ЮНЕСКО закликають підтримати музеї, оскільки їх доходи під час пандемії коронавірусу скоротилися вдвічі.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Новини ООН.
У 2020 році музеї в середньому не працювали 155 днів, а на початку цього року деякі з них змушені були знову закрити свої двері.
У результаті відвідуваність в середньому знизилася на 70%, а доходи музеїв скоротилися на 50%.
Експерти ЮНЕСКО уточнюють, що минулого року на тлі пандемії музеї були повністю закриті в 29 країнах, зокрема Німеччині, Литві, Туреччині й Узбекистані. Ще в 43 трьох країнах, зокрема Вірменії, Азербайджані, Грузії, Молдові, Росії, Китаї, Україні і Великій Британії, більшу частину року музеї працювали обмежену кількість днів або годин. І лише в 14 країнах, наприклад у Камеруні і Танзанії, музеї не закривалися і не змінювали графік роботи.
Більше того, в Азербайджані і в Україні кількість відвідувачів музеїв зменшилася на понад 90%.
Відзначається, що у зв’язку з пандемією і спричиненою нею економічною кризою приблизно в половині країн на 40% скоротилося державне фінансування музеїв.
Експерти занепокоєні таким станом справ, адже музеям зараз дуже важко продовжувати роботу зі збереження своїх колекцій, забезпечення їх безпеки і розвитку відносин з громадськістю.
«У розпалі кризи ми не повинні забувати про те, як важливо забезпечити загальний доступ до культури і зберегти нашу спільну спадщину в усьому її розмаїтті. Держави повинні надавати підтримку музеям у цей скрутний період, здійснюючи сміливу культурну політику», — сказала глава ЮНЕСКО Одре Азуле.