Відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ

734

Під головуванням очільника НСПУ Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ.

Головою Спілки було порушено питання щодо роботи журі Літературної премії ім. Р. Гамади у Львові, а також зроблено висновок щодо безвідповідального ставлення до цього конкурсу очільника Львівської обласної організації НСПУ Ігоря Гургули (на засідання журі не були запрошені члени журі С.Борщевський, Д. Дроздовський і Олена О’Лір). З цього приводу М. Сидоржевський оголосив І. Гургулі догану.

Очільник НСПУ повідомив, що під час недавньої передвиборчої компанії до місцевих органів влади, 16.10.2020 року, І.Гургула як голова Львівської обласної організації НСПУ зробив заяву на сайті galinfo.com.ua під назвою «Не зачиняймо дверей, у які увійшла надія» про те, що «письменники Львівщини» підтримують кандидатів від партії «Слуга народу». «Наблизившись до дати проведення виборів до місцевих органів влади, проаналізувавши та зваживши усі «за» і «проти», ми дійшли до висновку, що на Львівщині гідно представлятиме місцеву владу команда партії «СЛУГИ НАРОДУ», – сказано зокрема в заяві. Ця заява, як свідчить заява членів ініціативної групи львівських письменників, надіслана на адресу керівництва НСПУ, не була розглянута колегіально, за участі членів ЛОО НСПУ, які згоди на підтримку кандидатів від партії «Слуга народу» не надавали, і ніяких рішень з цього приводу не ухвалювали.

У листі на ім’я голови НСПУ І. Гургула пояснив свій вчинок зокрема тим, що керівник обласного Автодору як один із тих, кого І. Гургула закликав підтримати, «пообіцяв допомогти з ремонтом приміщень Спілки та облаштуванням Літературного музею. Йдеться про два мільйони гривень».

Цей факт набув великого розголосу й обурення серед членів НСПУ. Підірвана репутація Національної спілки письменників України.

Як повідомив очільник НСПУ, відбулись збори ініціативної групи Львівської ОО НСПУ. В обговоренні взяли участь Юлія Курташ-Карп, Марія Людкевич, Ніна Бічуя, Любов Долик, Михайло Косів, Олесь Дяк, Віктор Палинський, Дзвенислав Чаба-Леус, Ірина Вовк, Оксана Смерека-Малик, Лана Перлулайнен, Надія Мориквас, Олег Романчук, Юрій Грешко, Ігор Гургула. М.Сидоржевський зачитав заяву ініціативної групи зборів.

Збори ініціативної групи львівських письменників ухвалили рішення про висловлення недовіри Гургулі І.В. Підтримали це рішення своїми підписами, згідно з надісланим протоколом, 60 членів Львівської обласної організації НСПУ, зокрема такі відомі письменники як Андрій Содомора, Михайло Косів, Галина Пагутяк, Ніна Бічуя, Маріанна Кіяновська, Микола Ільницький, Юрій Коваль, Петро Шкраб’юк, Роман Горак, Левко Різник, Богдан Чепурко, Тарас Салига, Олег Романчук, Надія Мориквас, Наталя Іваничук, Олег Баган та інші.

Під час обговорення цього питання виступили секретарі НСПУ, які підтримали позицію львівських письменників: Т.Фольварочна, М.Гриценко, В.Цибулько, В.Клічак, Б.Пономаренко, О.Божко, М.Морозенко.

Секретаріат НСПУ ухвалив рішення, в якому зокрема сказано:

1) керуючись ст. 6.19.; ст.6.20. Статуту НСПУ, а також беручи до уваги заяву і протокол зборів ініціативної групи ЛО НСПУ від 20.11.2020 року, рекомендувати голові НСПУ М. Сидоржевському за порушення Статуту НСПУ (перевищення службових повноважень) призупинити повноваження голови Львівської ОО І.В.Гургули та рекомендувати голові НСПУ М.О. Сидоржевському винести наказ з цього приводу.

2) На час призупинення повноважень голови ЛОО НСПУ І.В. Гургули покласти обов’язки т.в.о. голови ЛОО НСПУ на О. Дяка.

3) Доручити т.в.о. голови ЛОО НСПУ О. Дяку в місячний термін після завершення карантину або в місячний термін після пом’якшення умов карантину, що дозволить зібрання всіх письменників, які перебувають на обліку в ЛОО НСПУ, провести загальні збори ЛОО НСПУ, на яких розглянути питання щодо становища в ЛОО НСПУ.

4) Після проведення загальних зборів ЛОО НСПУ винести це питання на розгляд найближчого засідання Правління НСПУ.

5) Контроль за виконанням цієї ухвали покласти на голову НСПУ М. Сидоржевського.

Ця ухвала була підтримана членами Секретаріату одноголосно.

На засіданні було одноголосно ухвалене рішення відтермінувати, у зв’язку з карантином, проведення засідання Правління НСПУ, засідання Приймальної комісії НСПУ і звітно-виборних зборів в обласних організаціях НСПУ.

На засіданні також було розглянуто питання з приводу ситуації, яка склалася в Миколаївській обласній організації НСПУ. В результаті відповідальному секретарю НСПУ М. Гриценку доручено з’ясувати всі обставини, які й спричинили певні непорозуміння щодо подання на обласну літературну премію імені Миколи Аркаса, і доповісти на засіданні Секретаріату.

Голова НСПУ ознайомив членів Секретаріату із судово-майновими питаннями та повідомив про перемогу НСПУ в суді щодо незаконної забудови на території будинку Спілки письменників. Зокрема Верховним Судом залишено без змін судові рішення та відмовлено товариству-орендарю у визнанні права власності на частину приміщень Національної спілки письменників України, яка розташована у м. Києві по вул. Банковій, буд. 2, та зобов’язано знести самовільно зведену біля неї споруду.

На засіданні Секретаріату також було розглянуто подання голови КО НСПУ Марії Мороз (Морозенко) про виключення письменника Валерія Басирова з лав НСПУ за антиукраїнську діяльність, що було підтримано одноголосно.

Заступник голови НСПУ Тетяна Фольварочна доповіла про підготовку до проведення Міжнародного літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій», зокрема було наголошено про можливість порушення термінів проведення цього свята з причини карантину. Також Т. Фольварочна і М. Морозенко доповіли про підготовку письменницького довідника, де пильну увагу буде приділено редагуванню та коректурі.

На Секретаріаті було розглянуто питання затвердження рішення журі Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов» (2020) та оголошено переможців у номінаціях «Поезія» і «Проза».

Заступник голови КО НСПУ Б. Пономаренко розлого й ґрунтовно доповів про підготовку до відзначення 30-річчя НСПУ.

Також було вирішено від імені Секретаріату НСПУ звернутися з клопотанням до мера Києва В. Кличка щодо фінансової допомоги на ремонт будинку НСПУ як історичної пам’ятки. Ця пропозиція була підтримана одноголосно.

Під час засідання були розглянуті й інші питання порядку денного.

Секретаріат НСПУ

попередня статтяДля Офісу Президента передплатять періодику на 190 тисяч
наступна статтяГолодомор в Україні. 10 головних фактів