Вийде каталог виставки «Алла Горська. Боривітер» в «Українському домі»

28

Видавництво «Родовід» готує до друку каталог виставки «Алла Горська. Боривітер», яка з 14 березня по 28 квітня триває в Національному центрі «Український дім» у Києві.

Про це стало відомо з сайту видавництва.

«Боривітер» в «Українському домі» — це перша ретроспективна експозиція художниці-шістдесятниці Алли Горської. Видання охоплюватиме понад 100 робіт, представлених на виставці.

«Без сумніву, це видання українці чекали десятиліттями», — зазначають в анотації.

Мистецьку монографію доповнять статті історика Радомира Мокрика, арткритикині Єлизавети Герман, театрознавиці Ганни Веселовської, мистецтвознавиці та есеїстки Діани Клочко, мистецтвознавиці й журналістки Оксани Семенік.

Мистецтвознавиця Олена Грозовська написала передмову від кураторської групи.

«Нинішня велика війна актуалізувала досвід шістдесятників, а постать Алли Горської унаочнює цей історичний зв’язок. Її сповнена драматичних подій біографія болісно перегукується із сьогоденням: за життя — заборони й демонтажі робіт, відрахування зі Спілки художників, переслідування з боку КДБ, а згодом і жорстоке вбивство; тепер — знищені російськими окупантами мозаїчні панно художниці в Маріуполі. Зло, що спричинило загибель Горської, не було покаране після розпаду СРСР і сьогодні — зміцніле й зухвале — розв’язало нову війну в Європі», — стверджує Грозовська.

Біографію мисткині подала Олена Зарецька — її онука, засновниця фонду Алли Горської та Віктора Зарецького. Видання упорядкувала Анастасія Яцковська, авторство дизайну належить Даші Подольцевій.

Наразі книжку можна передзамовити за 1000 гривень, пізніше ціна буде становити 1500 гривень. У видавництві обіцяють, що каталог піде в друк не пізніше як 30 квітня.

Про виставку «Боривітер» та Аллу Горську

Експозиція «Алла Горська. Боривітер» презентує понад сто робіт художниці: живопис, графіку, ескізи монументальних робіт з музейних і приватних колекцій, а також архівні матеріали, що висвітлюють творчу й громадську діяльність мисткині-шістдесятниці та її найближчого кола.

Окрім цього, спеціально для виставки художники Олексій Сай та Микола Марусик створили аудіовізуальну інсталяцію за мотивами її знищеного у 1964 році вітража «Шевченко. Мати». Інсталяція відтворює рух сонця, що проходить крізь вітраж та заливає частину експозиції світлом. Це відбувається під звуковий супровід, в основі якого — вірш Тараса Шевченка «Подражаніє 11 псалму».

Алла Горська — художниця, монументалістка, діячка правозахисного руху, яскрава представниця руху шістдесятників. Її роботи знищили за вказівкою спецслужб, а саму її вбили у віці 41 року за нез’ясованих обставин.

Сьогодні весь творчий доробок Горської-монументалістки практично втрачено: більшість її робіт потрапила під окупацію ще 2014 року, на підконтрольній Україні території збереглися тільки дві мозаїки.

suspilne.media

попередня статтяВизначені фіналісти Літературної премії імені Ірини Вільде
наступна статтяСтівен Кінг про затримку допомоги: Палата представників США вбиває Україну