«ВИВІРКА»

14

Так називається подкаст, який нещодавно започаткувала директор Київської обласної бібліотеки для дітей, депутатка Київської обласної ради, юристка, викладачка та художниця Галина Єрко.

До того ж пані Галина вже багато років поспіль займається різноманітною волонтерською та громадською діяльністю, новий імпульс для якої, на жаль, дала повномасштабна війна з Росією.

До речі, жінка пережила початок вторгнення московитів у Бородянці. Але і в умовах окупації та кривавого терору вона допомогала нужденним. Словом і, основне, ділом…

«Україна сьогодні є форпостом, який боронить Європу і зберігає європейські цінності та свободу від тотального зла російського агресора, котрий щоденно несе загрозу всій світовій спільноті, провокуючи глобальну кризу в економічній, продовольчій, соціальній та гуманітарній сферах, — говорить Галина Єрко. — І тому дуже важливо розуміти, що цей форпост будується на життях українських захисників та кожного громадянина нашої держави, ціною яких досі залишаються цілісними європейські кордони. Свій посильний внесок у зміцнення оборонного українського щита роблять уряди дружніх до України держав, а також волонтери, громадські організації та благодійні фонди. Проте, ми досі потребуємо підтримки Європи на всіх фронтах. Стосовно Київської області, то для нас однозначно в пріоритеті є налагодження і відновлення роботи критичної інфраструктури, будівництво житла, а також – інвестування в соціальні та освітні проекти».

А ще вона додає: «Я твердо переконана, що культурна політика і культурний фронт є надважливими, адже рашисти знищують, насамперед, об’єкти культури, нашу національну пам’ять і свідомість».

Саме тому в Київській обласній бібліотеці для дітей серед пріоритетів – сприяння молодим митцям у їхній творчості. Для них — за участі Київської облради – започаткована програма підтримки початкуючих, талановитих письменників та ухвалено рішення про проведення Букфестів. Окрім того, організовано літстудію, проводяться творчі конкурси та презентації книжок.

От і новостворений подкаст «Вивірка», започаткований Галиною Єрко, покликаний сприяти популяризації української культури та літератури. Його мотто: «Історію пишуть особистості. Про культуру, мистецтво і спорт, про дію і результат».

Першим гостем студії «Вивірка» був Дмитро Лінартович — український актор театру, кіно та дубляжу, поет, співак, бард, громадський діяч, офіцер ЗСУ. Член Національної спілки кінематографістів України, член Національної спілки письменників України, заслужений артист України.

Наступним — Дмитро Стус, український письменник, літературознавець, редактор. Кандидат філологічних наук. Член Асоціації українських письменників. Голова Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України». Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка. Член гуманітарної ради при Президентові України. Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Син поета Василя Стуса.

Ще одна зустріч відбулася за участі Тараса Креміня, українського політика, науковця, громадського діяча та мовного омбудсмена та Анни Куценко, політикині, керівниці ГО «Центр науково-культурних досліджень».

А в скорому часі на гостини до Галини Єрко прийде директор Яготинського краєзнавчого музею Іван Шулла, який розповість про унікальність та таємниці цього непересічного культурного закладу.   

В інтерв’ю письменниці Тетяні Іванчук авторка та ведуча подкасту поділилася: «Я розумію, що ми зараз маємо робити всього по максимуму, поспішати робити гарні справи і не витрачати жодної хвилини на пусте. Ранок у мене починається дуже рано, аби встигнути зустрітися з людьми, почути їх і поїхати на роботу. Намагаюся грамотно спланувати графік зустрічей. Але все встигається, коли є бажання, а бажання є сильне, бажання встигнути і реалізувати намічене, адже воно дає реальний результат».

Інформація

«Літературної України»

попередня статтяСуданська письменниця Лейла Абулела — лавреатка премії від британського PEN 2025 року