Мобільний додаток представив Проєкт Ukrainian Live Classic на прес-конференції в Укрінформі.
«Ukrainian Live Classic уже доступний для скачування на Google Play Market та Apple Store. Він є абсолютно безкоштовним для користувачів. Розробку додатку підтримав Український культурний фонд, а подальше функціонування забезпечать партнери — Галицьке музичне товариство та Львівський органний зал. Також передбачена система донейтів для охочих підтримати проєкт», — йдеться у презентації.
Додаток має чітку структуру, що дозволяє обирати музику за стилями, епохами, композиторами тощо. Обкладинка кожного альбому унікальна, їх розробляв координатор проєкту Володимир Ольшанський. Проєкт двомовний, основна версія — англійська.
«Аудиторія мобільних додатків – це насамперед молоде покоління, яке дуже звертає увагу на естетичний вигляд. Тому доступ до музики легкий і яскравий. Ми розуміємо, що українська класика має набрати нових фарб і вдихнути певної свіжості. Візуальна частина презентує близько 40 композиторів, кожен з яких має своє яскраве оформлення, барви і звукову музичну хвилю – лінійний дизайн, який представляє музику кожного композитора», — розповів Ольшанський.
До сьогодні не існувало у вільному доступі сервісу, в якому можна знайти українську класичну музику, і це надихнуло авторів проєкту на створення відповідного мобільного додатку – зазначив артистичний директор проєкту Ukrainian Live Classic Іван Остапович.
«Насправді не існувало у вільному доступі єдиного джерела, в якому шанувальники класичної музики могли знайти в якісному записі, з грамотними анотаціями й оцінити тяглість української музики від 17-століття до сучасності. Ми опрацювали багато творів в архівах, назбирали базу записів і створили мобільний додаток, як найбільш масове джерело, яким усі користуються, і де була б представлена українська музика впродовж століть різних стилів, композиторів і жанрів», — зазначив Остапович.
Реліз додатка на маркетах було створено 15 жовтня й впродовж перших кількох днів він уже має кілька сотень користувачів, яких чимдалі стає більше — розповів директор проєкту Ukrainian Live Classic Тарас Демко, зазначивши, що робота над проєктом триватиме й надалі.
«Це великий процес об’єднання, пошуку записів, це робота з нематеріальною культурною спадщиною. Позаду багато технічної роботи, а попереду багато комунікацій, тому що ми хочемо інтегрувати додаток і в систему освіти, він має наблизити українську класичну музику до більшого кола людей. Тому що в Україні ми самі не знаємо нашої класичної традиції, а вона, як виявилося дуже цікава», — сказав Демко.
Розвиток сучасної музичної культури є неможливий без систематизованого архіву музичної спадщини, і в цьому сенсі проєкт Ukrainian Live Classic є першою такою спробою — відзначила музикознавчиня Любов Морозова.
«Говорячи про сучасну музичну культуру, важливо розуміти, що будь-яке нове мистецтво можливе лише тоді, коли є архів попереднього мистецтва, й коли він систематизований. Тобто, говорити про те, які шляхи є в нової музики, ми можемо лише тоді, коли в нас уже систематизовано весь попрередній спадок. І без перебільшення можна сказати, що це перша спроба масштабної систематизації українського музичного спадку», — наголосила Морозова.