Етноблоґерів пошанують відзнакою імені Олександра Капіноса

195
Афіша – Національний музей Революції Гідності

4 вересня у столичнім Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану пройде врочисте нагородження переможців конкурсу етноблоґерів на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса.

Про це кореспондентові «Літературної України онлайн» повідомили у пресслужбі Національного музею Революції Гідності.

На заході учасники конкурсу та їхні батьки відвідають з екскурсією алею Героїв Небесної Сотні та народний Меморіал, ушанують героїв ударами у Дзвін Гідності. Вони також завітають до Музею Івана Гончара на особливу програму з традиційними співами, танцями та забавами, майстер-класами з виготовлення глиняних свищиків, малюнку на склі.

Чотирьом призерам конкурсу організатори приготували подарунки – мудрофони з символікою конкурсу та запрошення на майстерклас із відеомонтажу від Дарини Кульчицької, авторки та режисерки проєкту «Характери Гідності» та кліпу «Сторожа Гідності», присвячених Героям Небесної Сотні. Організатори відзначають, що змогу взяти участь у цьому майстеркласі матимуть і найактивніші учасники конкурсу.

Завданням Відзнаки імені Олександра Капіноса є збереження національної пам’яті українського народу, формування та розвиток національної свідомості громадян, підтримка проєктів, спрямованих на систематичні зміни в громадах через реалізацію освітніх, культурних, соціальних, екологічних ініціатив.

Цьогоріч у межах Відзнаки провели Всеукраїнський конкурс етноблоґерів на честь Сашка Капіноса. До участі запросили дітей та підлітків віком від 7 до 17 років зі всієї України.

Ідея цьогорічного конкурсу – заохотити дітей створювати контент на тему української традиційної культури у соціальній мережі «Instagram» і так популяризувати вивчення та збереження культурної спадщини українського народу – живих давніх традицій, звичаїв, обрядів, народних танців та пісень, гри на традиційних народних інструментах, народних ремесел.

Завданням учасників було розпитати у батьків, бабусь, дідусів, старших людей про те, як раніше святкували Різдво, Великдень та інші народні свята, як називався одяг, в який вбиралися, посуд, в якому готували та споживали їжу, які готували страви, про родинні реліквії, які передаються від покоління до покоління, старовинні дитячі ігри, особливості побуту, народних ремесел і традиційних знань, діалекти української мови і місцеві говірки, народні обряди чи пісні. Другим важливим завданням для дітей та молоді було цікаво розповісти про ці явища в Instagram.

«Ми йшли до цього урочистого дня довго і напружено, але водночас з великою надією і передчуттям радості. Прагнули не просто залучити до традиції вшанування Героїв Небесної Сотні школярів, а створити умови, аби діти самі віднайшли найактуальніші для них способи пам’ятання. Так наш інформаційний простір поповнився багатьма сотнями фото- і відеоблогів з різних регіонів, міст, сіл, середовищ. Учасники конкурсу пізнавали рідний край і його етнотрадиції у пам’ять про їхнього сучасника Сашка Капіноса, виявляючи хист, знання і позицію, набуваючи новий важливий досвід – бути свідомими, активними і відповідальними громадянами, люблячими традиції свого народу і готовими захистити свою країну», – пояснює член журі Конкурсу, генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

До конкурсу долучилося загалом двісті сорок дітей з усіх областей України. Учасники створили близько півтори тисячі дописів.

«Коли ми вимріювали конкурс, то ще повністю не могли передбачити, які важливі результати він дасть. У блогах учасники висвітлювали для читачів красу українських традицій. Та разом з тим вони стежили за дописами один одного, коментували та підтримували – так формується справжня спільнота етноблогерів. А з підтримкою та порадами досвідчених блогерів, що є амбасадорами конкурсу, ця спільнота стає ще міцнішою. Тому з радістю можемо сказати, що мрія Сашка Капіноса про те, аби діти та молодь цікавилися нашими традиціями, здійснюється», – розповідає Олена Котляр, кураторка Відзнаки імені Олександра Капіноса.

Заявки оцінювало фахове журі, до якого увійшли провідні етнографи, фольклористи, музеєзнавці, блоґери, культурні діячі України та рідні Героїв: Петро Гончар, Данило Гайдамаха, Олена Капінос, Ігор Пошивайло, Мирослава Вертюк, Дарина Кульчицька, Тетяна Пошивайло, Тетяна Фірлей, Наталія Хоменко, Сусанна Карпенко, Олена Котляр, Валерій Гладунець.

Амбасадорами конкурсу виступили відомі українські тікток- й інстаґрам-блоґери, учасники проєкту «Галас»: Данило Гайдамаха (відомий під псевдонімом «Чорнобровий»), який за допомогою своїх відео надихає людей говорити українською, Тетяна Фірлей і Анастасія Свідерська.

Усі охочі зможуть дивитися трансляцію церемонії нагородження онлайн – на сторінках Відзнаки імені Олександра Капіноса, Національного музею Революції Гідності та Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану в соціальній мережі «Facebook».

Початок заходу – об 11:00. Представників ЗМІ просять реєструватися за посиланням.

Зображення – супровідне, зі сторінки Відзнаки ім. О. Капіноса в соцмережі «Facebook»

До речі, нещодавно Музей Майдану проводив низку безоплатних екскурсій для всіх охочих.

Leave a Reply