Леся Українка дістала голос Ірми Вітовської

229
Зображення – «Укрінформ»

Леся Українка заговорила голосом української акторки Ірми Вітовської та приміряла креативні образи від відомого ілюстратора Олександра Грехова в проєкті «Привіт. Леся», який здійснюється луцькою радіостанцією «CID FM».

Про це повідомляє «Укрінформ», посилаючись на авторів проєкту.

«Ми не подаємо сухі біографічні дані. У нашому проєкті Леся все каже сама за себе у своїх листах. Саме вони відкривають її зовсім іншою, ніж у шкільній програмі: дотепною людиною зі своїм емоціями та слабкостями. Людиною-новаторкою, модницею, музиканткою, любителькою подорожувати, жінкою, яка могла б жити нині серед нас, бути нашою сусідкою чи подругою. Переосмислити її життя та творчість можна і в ефірі радіостанції у Луцьку, і на подкаст-платформах, і на виставці сучасних мистецьких робіт», – розповіли Анастасія Передрій та Вікторія Жуковська, іцініаторки проєкту.

За їхніми словами, у серії радіопрограм та подкастів про Лесю Українку радійники руйнують спотворений образ поетеси як «нещасної хворої, прикутої до ліжка дівчини», «подруги пролетарів», «атеїстки, яка мала любовні стосунки з Кобилянською» та радянський формат цензурування загалом. «Привіт. Леся» – це поєднання технологічного прогресу та сучасного підходу до вивчення класиків.

Радіопрограми розділені на три блоки: вибрані листи Лесі; руйнування міфів і знайомство зі знайомою/незнайомою поетесою; думки відомих українців про Українку.

Вибрані листи Лесі Українки озвучені заслуженою артисткою України Ірмою Вітовською.

Своїми рефлексіями про Лесю Українку поділились лідерка гурту «ONUKA» Ната Жижченко, фронтмен рок-групи «KOZAK SYSTEM» Іван Леньо, письменник Сергій Жадан, артист Олександр Положинський, співачка Христина Соловій та інші. Також презентовано аудіоблок, присвячений цікавим фактам та міфам про поетесу, які підтверджували або спростовували експерти.

У рамках проєкту український ілюстратор Олександр Грехов підготував серію унікальних листівок із інтерпретованими зображеннями Лесі Українки, що містять влучні цитати поетеси із листів.

Крім того, триває окрема виставка робіт Грехова, присвячених Лесі Українці. Артзахід до 10 жовтня можна відвідати у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку.

Нагадаємо, у Новограді-Волинському презентували книжку «Леся Українка дітям».

Leave a Reply