У Києві презентували книгу «Україна. Їжа та історія»

499

У столиці відбулася презентація історико-гастрономічного видання «Україна. Їжа та історія».

Книгу презентували Український інститут та проєкт «їzhakultura (їжа культура)», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Місія книги – закохати світ в українську кухню. Вона має провести кожного у світ кулінарної дипломатії та кулінарного мистецтва», – розповіла засновниця проєкту «їzhakultura (їжа культура)» Олена Брайченко.

За її словами, автори намагалися показати кулінарні традиції кожного регіону України.

Один із них, історик Ігор Лильо, зазначив, що першочерговим завданням було довести, що українська кухня – це величезна культурна спадщина, яка має історичну цінність. За його словами, «це не тільки про сало, вареники і борщ».

Креативний директор Українського інституту Тетяна Філевська додала, що їжа грає дуже важливу роль у сфері дипломатії: «Кулінарна дипломатія – окрема сфера науки, яка дозволяє людям використовувати їжу як інструмент порозуміння, налагодження діалогу та зв‘язків між культурами. Розвиток української кулінарної культури – потрібний напрям для просування України на міжнародній арені».

Філевська зазначила, що книга буде поширюватися серед дипломатичних представництв різних країн. Нині здійснюється переклад видання французькою мовою, згодом перекладуть і португальською.

До видання ввійшли рецепти популярних і незвичайних страв української та кримськотатарської кухонь, історії та розповіді про культуру їжі та гостинності в Україні.

Читайте також: Борщ у прямому ефірі: п’ять міністрів позмагаються у приготуванні

Над книгою працювала команда шеф-кухарів і дослідників гастрономічних студій з різних регіонів України.

«Україна. Їжа та історія» – перше видання, яке представляє розмаїття кухні України в регіональному, національному та смаковому вимірі. Книга видана українською та англійською мовами.

Електронна версія книги доступна на сайті Українського інституту.

Проєкт «їzhakultura (їжа культура)» має на меті розвивати та популяризувати дослідження харчової культури в Україні.

Фото: ui.org.ua

попередня статтяДитяча лікарня у Вільнюсі отримала українські книжки
наступна статтяІрванець став лауреатом премії імені Уласа Самчука