З метою збереження пам’яті про письменника Володимира Луценка правління Дніпропетровської обласної організації НСПУ планує видати книгу спогадів.
Про це йдеться в повідомленні ДОО НСПУ на офіційному вебсайті Національної спілки письменників України.
«Ім’я Володимира Антоновича Луценка відоме далеко за межами Дніпропетровської області. Багатьом пощастило співпрацювати з ним на журналістській ниві, зокрема – й на обласному телебаченні. Знаний він як гуморист і сатирик, літературний критик. Понад вісім років очолював Дніпропетровську обласну організацію Національної спілки письменників України.
З метою збереження пам’яті про Володимира Антоновича Луценка правління Дніпропетровської обласної організації НСПУ планує видати книгу спогадів», – зазначається в замітці.
ДОО НСПУ запрошує до участі у створенні видання письменників, журналістів, науковців-філологів, шанувальників літератури, знайомих із творчістю письменника або особисто з ним, поділитися спогадами. «Усі охочі взяти участь у створенні книги спогадів мають надіслати на електронну адресу спогади, відгуки на твори та наукові статті, присвячені творчості В. А. Луценка, виключно українською мовою», – пояснюють у Дніпропетровській обласній Спілці письменників.
Будемо також вдячні за надіслані світлини, малюнки, на яких зображений Володимир Антонович.
Приймання матеріалів триватиме 6 вересня.
Нагадаємо, кожен або кожна можуть долучитися й до створення книжки про Лесю Українку, що невдовзі вийде на Закарпатті. Автори проєкту мають на меті проаналізувати не тільки вплив Лесі Українки на літературний процес Закарпаття, але й представлення її творчості на театральних сценах, в образотворчому та музичному мистецтві краю.
Довідка «Літературної України онлайн»:
Володимир Антонович Луценко народився 28 квітня 1941 р. в м. Комсомольськ-на-Амурі Хабаровського краю (РФ). Закінчив філологічний факультет Дніпропетровського державного університету (1968).
Працював учителем, журналістом, відповідальним секретарем Дніпропетровської обласної письменницької організації.
Автор книжок сатири й гумору «Фейлетонна епоха» (1995), «Товариші-хапуни» (1996), «Дохлін та Пройдохін» (1998), «Синдром Носорога» (1999), «О, яка це екзотика – політична еротика» (2000), «Поцілунок Сатани», «Рафаель і юшкоїди» (обидві – 2001), «Гримаси ринкового монстра» (2005), «Курйози та метаморфози» (2011; усі – Дніпропетровськ), сценарію телефільму про Олеся Гончара «Собори душ своїх бережіть», відзначеного на телефестивалях у Ялті та Алушті.
Нагороджений Почесною відзнакою Міністерства культури та мистецтв України, церковним орденом князя Володимира.
Член НСПУ з 1998 року.