У Львові відкрилася банерна виставка до 80-х роковин червоного терору

361
Виставка «Реабілітовані долею» у Львові. Фото – з сайту Національної спілки письменників України

У львівському сквері «На валах» цими днями відкрили банерну виставку «Реабілітовані долею», присвячену 80-им роковинам червоного терору в тюрмах Західної України.

Про це пише Наталка Радикова на ресурсі «Фотографії старого Львова».

Експозиція присвячена масовим розстрілам і злочинам радянського режиму 1939-1941 та 1944-1950-х років.

«Наша земля тримає у собі таємниці ще багатьох українців, які полягли у боях, були розстріляні чи замордовані. Наш обов’язок повернути цим героям імена, розповісти про їхню долю нащадкам. Важливо, щоб пам’ять про ці трагічні події ми почали вшановувати і на загальнодержавному рівні», – сказала на відкритті виставки «Реабілітовані долею» голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

Пані Ірина подякувала голові та представникам Меморіально-пошукового центру «Доля» за плідну працю: саме це комунальне підприємство Львівської обласної ради впродовж шести років проводило дослідження, що й спричинилося до з’яви експозиції в її теперішнім вигляді.

«Ідея виставки з’явилася для популяризації української історії, зокрема її трагічних сторінок. Мета – поширити правду про страшні події 80-х роковин Червоного терору в тюрмах Західного України. Важливо, що виставка є пересувною, вона об’їде усю Західну Україну», – відзначив на відкритті депутат Львівської обласної ради, керівник Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета.

На запропонованих у межах експозиції банерах – не тільки кадри з горезвісної львівської «тюрми на Лонцького», а й із 25-ої пересильної в’язниці міста. Тут само можна простежити хід робіт із пошуку, ексгумації та перепоховання жертв комуністичного режиму в Дрогобичі, Дубно, Луцьку.

Раніше ми повідомляли, що в Софії Київській відкрилася виставка про порти Причорномор’я ХІІІ-ХV століть. У центрі її уваги – Кримські генуезькі фортеці Кафа, Чембало і Солдая, молдовська фортеця Монкастро, Ілліче, татарські міста Великі Кучугури та Кінські Води. Виставка розкриває феномен Чорноморської торгівлі ХІІІ-ХV ст. між найвіддаленішими куточками Середземномор’я та країнами Східної Європи, Середньої Азії. Ключовими станціями цієї торгівлі були саме порти Північного Причорномор’я.

попередня статтяУ Франції вийшли друком невідомі рукописи Пруста
наступна статтяТарас Прохасько. Свобода свобідна висвободжуватися