Премія «Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія» 2024 року оголосила короткий список номінантів. Його оприлюднили на сайті премії.
Премія покликана відзначити спільний досвід українців та євреїв упродовж століть, виражений у друкованому слові. Премію присуджують в двох категоріях:
- художня література (проза, поезія, драматургія);
- література нонфікшн (історичні твори, біографії, мемуари, публіцистика, есеїстика).
Короткий список книжок-номінантів у категорії нонфікшн:
- Роман Михальчук, «Смерть і виживання під час Голокосту: терени сучасної Рівненщини» (Рівне: Видавництво «Волинські обереги», 2022);
- Петро Рихло, «Урвані струни прегучної ліри…»: Німецько-єврейські поети Буковини (Київ: «Дух і Літера», 2023);
- Євгенія Сенік, «Бо болить» (Брустури: «Дискурсус», 2023);
- Юрій Скіра, «Солід. Взуттєва фабрика життя» (Львів: Видавництво «Човен», 2023);
- Юлія Стахівська, «Соня і гра кольорів» (Київ: «Дух і Літера», 2022).
Переможець отримає грошову винагороду у розмірі 6000 євро: автор — 4000 євро, видавець — 2000 євро. 4 фіналісти отримають винагороду по 250 євро кожен.
Церемонія вручення премії відбудеться на Львівському міжнародному BookForum 2024.
До складу журі увійшли:
- Олександр Щерба — український дипломат, публіцист, працював послом України в Австрії у 2014–2021 роках;
- Юлія Бентя — кандидатка мистецтвознавства, старша наукова співробітниця Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України, відповідальна редакторка часопису «Критика»;
- Олександр Мотиль — професор політології в Університеті Ратґерса в Ньюарку, письменник і художник.
Премію «Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія» присуджують з 2020 року за найкращий твір, що сприяє українсько-єврейському порозумінню, допомагаючи зміцнити позиції України як багатоетнічного суспільства, почергово в двох категоріях: художня література та література нонфікшн.
Як повідомлялося, уперше премію присудили 2020 року в категорії художньої літератури Василеві Махну за роман «Вічний календар». У 2021 лавреатом став твір «Антиімперський вибір: постання українсько-єврейської ідентичності» Йоханана Петровського-Штерна, у 2022 році премію не присуджували у зв’язку з російсько-українською війною. 2023 року лавреаткою стала Софія Андрухович із романом «Амадока».
Зображення: сайт премії