На Житомирщині відбулася мистецька раптівка до 150-річчя Лесі Українки

362
Фото – Ольга Будник, «Укрінформ»

У Новоград-Волинському на Житомирщині, де триває міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела» до 150-річчя Лесі Українки, учасники провели мистецьку раптівку: написали українським скорописом монолог Мавки з Лісової пісні, який декламували під музичний супровід сопілки.

Про це повідомляє «Укрінформ».

Участь у раптівці взяло майже 50 душ. Вони виконували мелодії, дібрані свого часу Лесею Українкою спеціально для «Лісової пісні».

«Леся Українка заповіла всі ці мелодії грати соло, без оркестрового супроводу і без штучного аранжування. Вона прагнула, аби музичний супровід її твору був максимально подібний до гри сільських музик, до їхнього стилю виконання, який вона прагнула запам’ятати та відтворити», – пояснила заступниця директора образотворчого відділення з навчально-виховної роботи Школи мистецтв Новограда-Волинського пані Світлана Легензова.

Фото – «Укрінформ»

«Леся Українка – наша славетна землячка, пам’ятаємо про неї, вивчаємо її творчість. Я граю на сопілці мелодії, відібрані спеціально для «Лісової пісні», яку було створено 110 років тому в Грузії. Це ніби подорож на машині часу: грати сьогодні те, що звучало в часи Лесі Українки», – поділився враженнями виконавець музичної частини раптівки, сопілкар Владислав Назарук.

Викладач відділення духових інструментів Школи мистецтв Новограда-Волинського Микола Гулевич відзначає зростання зацікавленості серед дітей та молоді до навчання гри на сопілці.

«Сопілка як музичний інструмент невід’ємний від побуту українського народу. Особливо популярною гра на сопілці була серед пастухів. Нині спостерігається відновлення інтересу до цього музичного інструмента, гри на ньому активно навчають в дитячих музичних школах. Це неважко й корисно. По-перше, вік ранній – від 5-ти років. По-друге, це добре для легенів, профілактика захворювань», — розповів Гулевич.

Майстерклас з українського скоропису провів викладач Одеського художнього фахового коледжу ім. Грекова Віктор Гуменюк. Нині педагог та його учні працюють над збіркою творів Лесі Українки, де її твори українською, англійською та німецькою мовами будуть написані скорописом.

Фото – Ольга Будник, «Укрінформ»

Нагадаємо, в музеї на Житомирщині показали особисті речі Лесі Українки.

Leave a Reply